Búcsú a Hepp Kupától

A férfi Hepp Kupa első fordulójában a Széchenyi Egyetem Győr csapatát fogadta a SMAFC-NYME a Krasznai Ferenc Sportcsarnokban. A felkészülés során már két alkalommal is találkozott egymással a két együttes, mind a két alkalommal a megyeszékhelyiek örülhettek. A soproniak előtt újabb alkalom kínálkozott a gyakorlásra, Barlai Tamás együttesében Szabó és Berneczei voltak sérültek, míg győri oldalon Papp és Horváth nem voltak bevethetőek.

Mind a két fél – magához képest – idegesen kezdett, sorra követték egymást a pontatlan befejezések. Jól mutatja ezt az is, hogy öt perc elteltével 6-2-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Ezután a vezetést ugyan átvette a Széchenyi Egyetem (6-8), de jelentősebb előnyre nem tudtak szert tenni Gombásék. A csereként beálló Szlávik tripláival tartotta magát a SMAFC-NYME a negyed végére (14-10).

A második negyed ugyanúgy indult, mint az azt megelőző: kevés kosár, sok-sok hiba és rossz dobás. A negyed derekára egy pontra feljöttek Gombásék (14-13), majd ezt követően teljesen összeomlott a soproni csapat, a hazai cserejátékosok egyáltalán nem tudták felvenni a játék ritmusát. Ezt kihasználva Molnár István tanítványai fokozatosan elléptek a SMAFC-NYME-től. A 8-25-ös negyed mindent elárul a hazaiak teljesítményéről…

A második félidőt ismét legerősebb összeállításában kezdte meg mind a két fél, többé-kevésbé hasonló eredmény is született, mint az első tíz perc után. A vendégeknél Gombás mellett Gaál, Márkus és Péterfai bizonyultak húzóembereknek, a soproniaknál nem volt kiemelkedő teljesítmény.

A záró negyedben már ismét a cserék domináltak mind a két oldalon, a győriek magabiztosan tartották előnyüket, a végén valamelyest kozmetikázni tudott az eredményen a SMFC-NYME.

Férfi Hepp Kupa 1. forduló. Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok 50 néző. Vezette: Sabáli L., dr. Magyari T., Németh A.

SMAFC-NYME – Széchenyi Egyetem Győr 61-72 (14-10, 8-25, 13-15, 26-22)

SMAFC: Csaplár-Nagy, Balogh 9/3, Karácsonyi 7/3, Jávor 6, Török 2. Csere: Szlávik 9/9, Nagy 3/3, Vesztergom 8, Szekeres, Bálint 8, Herczeg 9/9. Edző: Barlai Tamás, Horváth József

Győr: Márkus 15, Gombás 15/3, Hlinyánszky 3/3, Gaál 16/6, Daru 2. Csere: Palavics 4, Péterfai 14, Baruta 2, Bosnyák 1. Edző: Molnár István, Csaplár-Nagy Ervin

Barlai Tamás: Sajnos nem tudtunk felnőni a feladathoz...