Egy győzelem mellett egy vereség idegenben

Egy félidőnyi jó játék kevés

Miután győzelemmel kezdte meg idei bajnoki szereplését a SMAFC-NYME, Meszlényi Róbert együttese idegenben, az MTK-Törökbálint ellen lépett pályára. A soproniaknál Ugaros és Hollós munkahelyi elfoglaltságok miatt hiányzott, míg Balogh a bemelegítésnél jelezte, hogy térdfájdalmai miatt nem tudja vállalni a játékot. A fővárosiak kerete némiképp átalakult az előző évadhoz képest, de nem jelentős mértékben. A rutinos Bódi Ferenc visszavonult az aktív játéktól és Szarvas Gábor vezetőedző segítője lett, de helyére érkezett Sopronból a szintén nagy tapasztalattal rendelkező Trepák Zoltán, akit nem kell bemutatni a hazai kosárlabda kedvelőinek. Emellett Oroszlányba távozott még Wehner Zoltán, akinek helyét tehetséges fiatalokkal pótolták.

Sikerült villámrajtot vennie a SMAFC-NYME-nek, amely Török és Werner révén a palánk alól, Karácsonyi és Nagy megmozdulásai után pedig mezőnyből is betalált. A hazai közönség két perc elteltével 9-0-s vendég vezetést láthatott az eredményjelzőn. Jakab és Mészáros vezérletével kezdett el kilábalni a gödörből az MTK, de még mindig a soproniaknál volt az előny (10-14). A negyed végén a csereként beálló Trepák tolt egyet a hazaiak szekerén, és meg is fordította a mérkőzést a Törökbálint.

A második tíz percet is ugyanúgy kezdte Meszlényi Róbert csapata, mint az elsőt. Török ismét betalált közelről, Berneczei pedig távolról volt eredményes. Szarvas Gábor tanítványai ismét idegesen és pontatlanul játszottak, perceket kellett várni az első hazai kosárra. Nagy remekül mozgott be üres területre, amely után már 7-0-nál járt a SMAFC-NYME (20-25). Bihari és Trepák törték meg a hazai gólcsendet, Spiriev büntetői után pedig már fej-fej mellett volt a két együttes (31-31). Nagy és Berneczei szereztek két duplát, azonban a negyed végére ismét leengedtek védekezésben a soproniak, az MTK pedig fordított a nagyszünetre (36-35).

Amilyen koncentráltan és relatíve pontosan kosárlabdázott a SMAFC-NYME az első félidőben, a másodikban ennek teljesen az ellenkezőjét produkálta. Öt perc elteltével mindössze két pontra volt képes a vendég együttes, miközben a hazaiak egy 10-0-s etapot mutattak be. Az eladott labdák mellett a rossz helyzetkiválasztás jellemezte a soproniak játékát (48-39). Meszlényi Róbert időkérése megtörte valamelyest a házigazda lendületét, stabilizálódott a tíz pont fölötti különbség a felek között (58-46).

A záró etap 32-6-os eredménye mindent elmond a vendégek játékáról. Senki sem tudott lendületet adni a SMAFC-NYME-nek, a távolság pedig percről percre nőtt a két gárda között (71-50). Az utolsó percekben már az U-18-as játékosok voltak a pályán, de érdemben ők sem tudtak szépíteni az eredményen. Az MTK megérdemelten aratott közel 40 pontos győzelmet.

A SMAFC-NYME bár jól kezdte a találkozót, a második félidőre teljesen szétesett, leginkább fejben. Ekkora különbség talán nincs a két együttes között, le kell vonni a mérkőzés tanulságait és az első félidő jó momentumaira építve menni tovább.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 2. forduló. Budapest, Bálint Márton Ált. Isk. és Gimnázim tornaterme 200 néző. Vezette: Józsa A., Sértö R., Bagi B., MKOSZ ellenőr: G. Müller Zs.

MTK-Törökbálint – SMAFC-NYME 90-52 (20-18, 16-17, 22-11, 32-6)

SMAFC: Karácsonyi 6, Nagy 8, Török 11, Werner 7, Németh. Csere: Berneczei 5/3, Füzi 2, Papp, Vesztergom 6, Polgárdy 7/3. Edző: Meszlényi Róbert

MTK: Spiriev 6, Bihari 21, Jakab 25/3, Szabó 5, Mészáros 3/3. Csere: Horváth 21/15, Trepák 9/3, Máriás, Bíró, Takács, Mostbacher. Edző: Szarvas Gábor, Bódi Ferenc

Meszlényi Róbert: Egy nagyon jó és egy nagyon rossz félidőt láthattunk a mérkőzésen. Az első játékrész pozitívumait mindenképp ki lehet emelni, az ekkor mutatott játékunkat kell megpróbálunk kitolni az egész mérkőzésre.

Fontos győzelem Pápán

A törökbálinti fiaskó után Pápára látogatott a SMAFC-NYME NBI/B-s csapata. Törökék tehát ismét idegenben léptek pályára, egyúttal adva volt az esély a legutóbbi mérkőzés hibáit kijavítani. A soproniak kerete ezúttal sem volt teljes, Balogh és Ugaros továbbra is hiányoztak, emellett Füzi és Werner egész héten U-18-as válogatott összetartáson vett részt Székesfehérváron. Így tehát tíz emberrel állt fel a SMAFC-NYME. A hazaiaknál Karagity hiányzott sérülés miatt, Keresztes pedig hosszabb sérülésből tért vissza.

Berneczei és Karácsonyi pontjaival ezúttal is meglépett ellenfelétől a soproni alakulat (0-7). A rutinos Henrik egymaga vette vállára csapatát,Szanati pedig büntetőkkel segítette övéit, így a negyed derekára egalizált a Pápa (11-11). Henrik révén pedig már a vezetést is átvette a Vajda József csapata, innentől kezdve viszont mindkét oldalon szétesett a játék. Egymás hibáit próbálták kihasználni az együttesek, inkább kevesebb, mint több sikerrel. A minimális egy pontos előny maradt a hazaiaknál, miután Papp szerzett fontos kosarat vendég részről (15-14).

Hullámzóvá vált a játék a folytatásban. Kezdetben a soproniak akarata érvényesült, de váltani tudott a Pápai KC, amely Szanati és Ács pontjaival ellépett ellenfelétől (23-18). Nagy szerzett fontos triplát, majd egy kétpontost is szerzett, de az előny még mindig a Pápánál volt. A csereként beálló Vesztergom villant meg, ám egy 6-0-al hirtelen közel tíz pont volt a csapatok között (34-25). Németh triplája a legjobbkor jött a SMAFC-NYME-nek, majd Papp és Berneczei is betaláltak, ezzel látótávolságon belülre került Meszlényi Róbert csapata a nagyszünetre (38-35).

Berneczei távolijával indult a második félidő, majd Török villant meg, pár pillanat alatt fordított a fiatal soproni csapat. Henrik törte meg a hosszú hazai gólcsendet, majd Bereczki is betalált, ismét fordult a vezető csapat kiléte (44-40). Szorosabb is lehetett volna a mérkőzés, ha a büntetőkre már ekkor jobban figyelnek a soproniak. Török fontos kosaraival tapadt ellenfelére a SMAFC-NYME (49-47), Berneczei az utolsó másodpercekben pedig büntetőzhetett, amivel fordított a Meszlényi-legénység (49-51).

Berenczei továbbra is ponterősen játszott, Németh újabb fontos hármast hintett, Török duplájával pedig már majdnem tíz volt közte (49-58). Nagyon beragadt a Pápa, ám a SMAFC-NYME is megtorpant. Egy 7-0-al már újra izgalmassá vált a találkozó, a vendégek jórészt távolról próbálkoztak, jobbára sikertelenül (56-59). Azonban ennél a zsinórban szerzett 7 hazai pontnál többre már nem is futotta hazai részről, ráadásul Henrik és Szanati is kipontozódott. A végén Karácsonyi passza után Berneczei szerzett kosarat a palánk alól, amivel végképp eldőlt a találkozó a vendégek javára.

Bár tartalékosan lépett pályára a SMAFC-NYME, mégis sikerült szinte 40 percen keresztül csapatként kosárlabdáznia. A soproniak fizikálisan ellenfelük fölé nőttek, viszont a 41%-os büntetőzésen mindenképp javítani kell a jövőben. Emellett ezúttal is sikerült meglepetést okoznia az egyetemieknek, hiszen előzetesen csak percekig tartották őket esélyesnek.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 3. forduló. Pápa, Városi Sportcsarnok 100 néző. Vezette: Horváth A., Sabáli L., Németh A., MKOSZ ellenőr: Nagy J.

Pápai KC – SMAFC-NYME 56-66 (15-14, 23-21, 11-16, 7-14)

SMAFC: Török 12, Berneczei 23/3, Karácsonyi 10/6, Nagy 7/3, Németh 6/6. Csere: Papp 6, Vesztergom 2, Polgárdy, Hollós. Edző: Meszlényi Róbert

Pápa: Szanati 16/3, Bereczki 6/3, Henrik 14, Horváth 3, Ács 7. Csere: Keresztes 6, Kacskó 4/3, Fülöp, Kutasi. Edző: Vajda József

Meszlényi Róbert: Idegenben nekünk minden győzelem bravúrnak számít, ráadásul mindezt tartalékos csapattal sikerült elérnünk. Nagyon örülünk ennek a sikernek.