Harmadik hely a Fémker Kupán

A SMAFC-NYME megyei riválisa, a Széchenyi Egyetem Győri KC idén is megrendezte a Fémker Kupát. Mivel a megyeszékhelyiek egyenlőre nem tudják „birtokba venni” az Egyetemi Sportcsarnokot, ezért Győrszentivánon, a Molnár Vid Bertalan Sportcsarnokban került megrendezésre a nemzetközi tornát.

Eredetileg a hazaiak mellett a SMAFC-NYME, a szlovák BK Levickí Patrioti és az osztrák Basketball Klub Mattersburg Rocks  szerepeltek volna a felkészülési tornán, de utóbbi együttes lemondta a szereplést, helyére pedig a szintén B-csoportos TF-Budapest „ugrott be”.

Győr-Sopron derbivel indult a szombati nap reggel 9 órakor. A soproniaknál Vesztergom, Szekeres és Szlávik hiányzott a csapatból.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, a győrieknél kimaradt dobások, a soproniaknál sok pontatlanság volt jellemző. Gaál törte meg a kosárcsendet a második perc végén, majd Csaplár-Nagy válaszolt egy 2+1-es akcióval. A hetedik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Gaál és Nagy tripláival 13-13 volt az állás, az utolsó két percben azonban nem tudott pontot szerezni Barlai Tamás együttese (18-13).

Jávor pontjaival hamar egalizált a SMAFC-NYME, majd újabb adok-kapok vette kezdetét. A negyed derekán a csereként beállt Baruta révén közel tíz pontosra növelte előnyét a Győr (27-18). Berneczei és Herczeg távoli kosaraival ismét felzárkózott a soproni együttes. Baruta továbbra is tarthatatlannak bizonyult, de Balogh és Karácsonyi kosaraival két pontra zárkózott a nagyszünetre a SMAFC-NYME (35-33).

A második félidőben továbbra is kiegyenlített játékot láthatott a közönség. A Széchenyi Egyetem Győri KC minimális előnnyel vezetett, olykor egymás hibáiból éltek a csapatok. Haza részről Gaál továbbra is méltó vezére volt csapatának, a vendégeknél Karácsonyi gyűjtögette a pontokat. Egy Gaál triplával a harmadik negyed végén 51-45-re alakult az eredmény.

A záró etap elején még tartotta magát a SMAFC-NYME, majd a negyed derekán Horváth vezérletével egy 10-0-s rohanással végleg eldöntötte a találkozót a hazai alakulat, amely összességében teljesen megérdemelten győzött.

Fémker Kupa – 1. mérkőzés. Győrszentiván, Molnár Vid Bertalan Sportcsarnok 50 néző. Vezette: Záray K., Józsa A., Győrki I.

Széchenyi Egyetem Győri KC – SMAFC-NYME 74-53 (18-13, 17-20, 16-12, 23-8)

SMAFC: Csaplár-Nagy 7, Balogh 9/3, Karácsonyi 12/6, Jávor 8/6, Török 2. Csere: Bálint 2, Herczeg 3/3, Nagy 7/3, Berneczei 3/3, Szabó. Edző: Barlai Tamás

Győr: Gombás 15/6, Káli, Gaál 23/9, Daru 4, Horváth 15/3. Csere: Baruta 15/6, Hlinyánszky 2, Erdész, Bosnyák. Edző: Molnár István, Csaplár-Nagy Ervin

Barlai Tamás: az első félidőben, főleg a második negyedben kifejezetten jól játszottunk, ám ennek a mérkőzés hátra lévő részében nyomát sem láttam.

Az elődöntő második mérkőzésén A TF Budapest magabiztosrajt-cél győzelmet aratott a tartalékos BK Levickí Patrioti ellen, így a soproniak a szlovákokkal küzdhettek meg a bronzéremért. A SMAFC-NYME-ből kiesett Karácsonyi és Szabó, de Vesztergom csatlakozott a gárdához a délutáni találkozóra.

Török és Balogh pontjaival 7-0-al kezdett a SMAFC-NYME, majd a szlovákok is betaláltak (7-4). Jávor két triplájával, valamint Balogh ponterős játékával tíz pontra növelte előnyét a soproni csapat. A negyed hátralévő részében nem sok változás történt, a végén Jávor révén növelte előnyét az egyetemi együttes (29-14).

A folytatásban állandósult a különbség a felek között, a negyed derekán viszont Nagy, Nerneczei és Vesztergom találataival húsz pont fölé nőtt a differencia (45-21). Az utolsó három percben viszont leengedtek a soproniak, ami az ellenfél egy 13-0-s rohanással büntetett és 13 pontra felzárkózott.

A második félidőben érdemi esemény nem történt, tartotta tíz pont körüli előnyét Barlai Tamás csapata. A harmadik negyed végére azonban sikerült tízen belülre kerülnie a BK Levickí Patrioti együttesének (65-56).

A záró tíz perc elején eldöntötte a találkozó sorsát a SMAFC-NYME (73-53), innentől kezdve csak tartania kellett megszerzett előnyét a soproniaknak. A vége 78-67.

Ugyan nem tudott a felkészülés során mindig teljes kerettel kiállni a SMAFC-NYME, az azonban látszik, hogy főleg védekezésben volna még mit fejlődnie az együttesnek. A támadójátékot illetően voltak bíztató jelek, de ebben is valamivel többre lesz majd szükség a bajnokságban.

SMAFC-NYME - BK Levickí Patrioti 78-67 (29-14, 18-20, 18-22, 13-11)

SMAFC: Csaplár-Nagy 3, Balogh 20/6, Vesztergom 10, Jávor 15/12, Török 9. Csere: Nagy 3, Berneczei 11/3, Herczeg 5/3, Bálint 2. Edző: Barlai Tamás

Levickí: Novak 12/3, Marchyn 10, Klar 8, Drapák 9, Cirko 12. Csere: Galata 16/3. Edző: Ladislav Lvtovsky

Barlai Tamás: tartalékos ellenfél ellen, szinte végig zóna ellen tudtunk gyakorolni. Sajnos sok volt a hullámzás a játékunkban.

A döntőben a TF-Budapest – Széchenyi Egyetem Győri KC találkozott egymással és szoros mérkőzésen végül 82-77 arányban a házigazda győriek diadalmaskodtak.