Kemény mérkőzés után győzelem

Utoljára lépett parkettre az egyetemi együttes a 2014-es esztendőben, Barlai Tamás csapata a Falco II. gárdáját látta vendégül a Krasznai Ferenc Sportcsarnokban.

A pécsi mérkőzéshez hasonlóan indult a találkozó a soproniak számára, akik védekezésben és támadásban sem tudtak maradandót alkotni. Eközben a szépen kosárlabdázó szombathelyi fiatalok egymás után szerezték a kosarakat (0-6). Karácsonyi pontjaival kapaszkodott a SMAFC-NYME (4-8), de igazán a negyed derekán ébredt fel az egyetemi együttes. A palánk alatt Csaplár-Nagy tarthatatlannak bizonyult, kosaraival fordított a hazai gárda (11-10). Baloghék védekezésben is jobban odatették magukat, de a Falco Simon és Varga büntetőivel tartotta magát (17-17). Török és Csaplár-Nagy nagyon érezték egymást a palánk alatt, de Karagity és Bazsó ponterős játékával fordított a Falco II. a negyed végére (21-24).

Balogh és Török pontjaival indult a második tíz perc, Vesztergom pedig a palánk alatt játszott hasznosan (25-24). Nem találta a ritmust a vendégcsapat, ennek ellenére egy triplával ismét változott a vezető együttes kiléte. Hiába szerzett szép kosarat Balogh és Szlávik hazai részről, Popgyákunik ismét egy triplával jelentkezett (29-30) , majd két hazai eladott labda utáni gyorsindítást követően 5 ponttal meglépett a Falco. A Vesztergom-Berneczei párosnak köszönhetően egyenlíteni tudott a SMAFC-NYME, sőt. A negyed hátralévő részében sokkal egységesebben játszott ellenfelénél Barlai Tamás csapata, amely közel tíz pontosra növelte előnyét a nagyszünetre.

Kapkodással és sok hibával indult a második félidő. Török törte meg a kosárcsendet soproni részről, majd Balogh is betalált. A vendégeknek semmi sem jött össze, Simon pedig reklamálásért technikait kapott. Karagity büntetőivel szerezte meg első pontjait a Falco II. Tóth is technikait kapott reklamálásért, a mérkőzés ezen szakaszában szétestek a vendégek, Jávor triplájával pedig már közel húsz volt közte (66-49). Az utolsó másfél percben teljesen leengedtek a hazaiak, a védekezés mellett a támadás sem működött. A Falco ezt remekül kihasználta és egy 7-0-s sorozattal tíz pontra zárkózott.

Simon ismét technikait kapott a vendégeknél, ezért kiállították a játékvezetők. Török és Jávor pontjaival tartotta megnyugtató előnyét a SMAFC-NYME. A mérkőzés hátralévő részében a hazaiaknál mindenki betalált a pályán lévők közül, a soproniak előnye pedig húsz pont fölé nőtt. A vendégek már nem tudtak felzárkózni, ráadásul a Falco kispadja és edzője is kapott egy-egy technikait.

Győzelmével a nyugati csoport harmadik helyére jött fel a SMAFC-NYME. Baloghék azonban nem engedhetnek le teljesen a téli szünetben sem, mivel az első fordulóból elhalasztott Győr elleni idegenbeli találkozót egy nagyon szimpatikus időpontban, 2015. január 4-én vasárnap rendezik meg.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 9. forduló. Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok 50 néző. Vezette: Válé F., Goda L., Lövei L., MKOSZ ellenőr: Görgényi M.

SMAFC-NYME – Falco II. 93-70 (21-24, 27-17, 20-17, 25-12)

SMAFC: Karácsonyi 18, Török 14, Balogh 19/3, Csaplár-Nagy 11, Szabó 3. Csere: Vesztergom 7, Jávor 8/3, Szlávik 2, Nagy, Berneczei 11/3, Szekeres. Edző: Barlai Tamás

Falco: Simon 16, Varga 4, Tóth 6, Bazsó 7, Karagity 10. Csere: Popgyákunik 12/6, Hódi 5/3, Szabó 6, Németh, Gábor 2, Kozma 2. Edző: Kéri Péter

Barlai Tamás: Az egész mérkőzésen nagyon jó százalékkal használtuk ki a helyzeteinket, amivel a második félidőre felőröltük az ellenfelünket. Gratulálok a csapatomnak a tiszta fejükhöz. Boldog ünnepeket kívánok mindenkinek!