Nyert a SMAFC-NYME

Az NBI/B csoportos bajnokság alsóházi rájátszásának második fordulójában a SMAFC-NYME a pályaválasztói jog felcserélés után ismét hazai környezetben lépett pályára. Az ellenfél a Budafok együttese volt, amely szeretné elkerülni a kieső zónát az MKB-Euroleasing Vasas gárdájával egyetemben.

A fővárosiaknál Vajda Péter hiányzott sérülés miatt, a SMAFC-NYME-nél Herczeg helyett Szlávik volt ott a keretben a Kecskemét elleni derbihez képest.

Kissé álmosan kezdtek a csapatok, a védekezés nem igazán dominált az első percekben. A soproniaknál Szabó, Balogh és Karácsonyi szerzett könnyű palánk alatti kosarakat, a vendégek pedig középtávolról találtak be rendszeresen. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, igazán nagy előnyt nem tudott kiharcolni egyik együttes sem. Az első negyed utolsó perceiben már többi hiba csúszott a játékba, de az előny a SMAFC-NYME-nél volt (19-15).

A második etapban tovább folytatódott az adok-kapok, a Budafok Drevenka és Károly vezérletével tapadt Barlai Tamás együttesére. A soproniaknál csereként beálló Vesztergom kezdeti bizonytalanságok után nagyon jól felvette a játék ritmusát és szép kosarakat szerzett a palánk alatt. A soproniak szekerét Balogh tolta, de Török is szép megoldások után szerezte pontjait. A nagyszünetre két pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (38-36).

A második félidőben Károly ideje korán a cserepadra kényszerült faultproblémák miatt. Közben Vesztergom és Takács külön csatát vívott egymással mind pontok tekintetében, mind fizikai értelemben. A büntetők tekintetében a soproniak ma sem a szebbik arcukat mutatták, viszont ezt remekül ellensúlyozták a közeli kosarakkal. A SMAFC-NYME közel tíz pontos előnyre tett szert, a Budafok pedig – főleg az első percekben – nagyon beragadt.

A záró negyedben tartotta előnyét a soproni gárda: Barlai Tamás együttesében mindenki hozzátett a játékhoz, aki pályára lépett. Balogh a palánk segítségével gyűjtötte pontjait, Török labdaszerzés után zsákolt, de Szekeres és Berneczei is be-be találtak. A Budafoknál Mészáros, Fehér és Károly is kipontozódtak, a SMAFC-NYME a vártnál talán kicsit nehezebben, de a második meccsét is megnyerte az alsóházi rájátszásban.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – alsóházi rájátszás 2. forduló. Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok 50 néző. Vezette: Horváth A., Tóth K., Benedek Z., MKOSZ ellenőr: Nagy J.

SMAFC-NYME – Budafok 82-73 (19-15, 19-21, 20-14, 24-23)

SMAFC: Csaplár-Nagy 6, Balogh 17/3, Karácsonyi 8, Szabó 11, Török 15/3. Csere: Szekeres 6/3, Berneczei 4, Nagy 4, Vesztergom 11. Edző: Barlai Tamás

Budafok: Drevenka 15/9, Mészáros 16/3, Fehér 6/6, Károly 17/6, Tiba 4. Csere: Senkár, Buday, Takács P. 1, Takács M. 14. Edző: Károly Máté

Barlai Tamás: Jól kézben tartottuk a meccset, gyakorlatilag végig vezetve értük el a győzelmet. De a mérkőzés megnyeréséhez kellett az extra dobóformánk is. A következő találkozókra kicsit fel kell gyorsítanunk a játékunkat.