Rajt-cél győzelem Pécsett

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának együttese látta vendégül a SMAFC-NYME MEFOB együttesét szerdán. A mérkőzést megelőzően mind a két együttes nyeretlen volt az idei kiírásban, így valamelyik együttes sorozata biztosan megszakadt, a másik pedig folytatódott a hétközi mérkőzés után.

A soproniaknál Szekeres, Gaál és Forrai hiányzott, előbbi kettő sérülés miatt. Meggyőzően kezdett a nyugati gárda, Szabó és Berneczei dupláit Jávor és Nagy sikeres dobásai követték, miközben a hazaiak egyszer találtak be (2-8). Jávor és Berneczei távoli és közeli kosaraival hamar tíz pont fölé nőtt a vendégek előnye (6-18), amely egy 13-0-s rohanás része volt, így a különbség már a húsz pontot közelítette. Az első tíz perc után megnyugtató fölénnyel vezetett a SMAFC-NYME (10-30).

A második negyed elején viszont leengedtek a vendégek, miközben Gustavson és Sashegy is betalált kívülről, Szűcs 2+1-es akciójával pedig már 11 pontra zárkózott az ÁOK-Petőfi SE (23-34). A jó kezdet azonban sokat kivett a hazaiakból, Berneczei vezérletével visszatornázta megnyugtató előnyét a SMAFC-NYME. A vendégeknél Szabó jó védekezéssel, Czeller pedig a támadólepattanók megszerzésében jeleskedett.

A második félidőben négy perc elteltével végleg eldöntötte a mérkőzést a SMAFC-NYME, amikor is húsz pont fölé növelte előnyét a soproni alakulat (36-58). Innentől kezdve csak a különbség mértéke volt kérdéses. A SMAFC-NYME-ben Berneczei és Jávor a pontfelelősök szerepében jeleskedtek, de a társak is hozzátették a magukét: Török és Czeller a lepattanók mellett egy-egy zsákolással, Szabó, Nagy és Bali védekezéssel tűntek ki a mezőnyből.

A záró etap derekán a 100 dobott pont elérése volt a feladat a vendégek számára, amelyet egész pályás letámadás utáni szerzett labdákkal, majd triplákkal és ziccerekkel könnyedén meg is valósítottak Szabóék. A SMAFC-NYME gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, amivel megszerezte első győzelmét az idei MEFOB kiírásban, az ÁOK rossz sorozata pedig tovább tart.