Sorozatban hét vereség

A SMAFC-NYME NBI/B csoportos férfi csapata az október végi, Pápa elleni idegenbeli bravúr óta négy mérkőzést játszott hazai pályán és három találkozón lépett parkettre idegenben. Sajnálatos módon egy alkalommal sem sikerült győztesként elhagyni a pályát.

Meszlényi Róbert csapata november elején a PVSK U-21-es együtteséhez látogatott, ahol az előző idényben sima vereséget szenvedtek a tartalékos baranyaiaktól. A képlet ezúttal sem változott, a pécsiek a sok sérült ellenére is magabiztosan verték a soproniakat, akiknek esélyük sem volt a győzelemre az akkor a tabella végén álló PVSK-Kronosz Kiadó ellen. A vendégeknél ráadásul Balogh is hiányzott sérülés miatt.

Már az első negyed vége előtt két perccel kénytelen volt időt kérni Meszlényi Róbert 18-8-as hazai vezetésnél, de ez nem sokat segített, a hazaiak fokozatosan növelték előnyüket, amíg megnyugtató előnyt nem szereztek. Voltak ugyan villanásai, elfogadható pillanatai a soproniaknak, a baranyaiak játékstílusa nagyon nem feküdt Törökéknek. A vendégek sok labdát is eladtak, a büntetőzés a maga 60%-ával sem mondható elfogadhatónak. Emellett mezőnyből is pocsékul dobott a SMAFC-NYME, ráadásul – és ez a legbosszantóbb – a küzdőszellem sem volt megfelelő ezen az estén.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 4. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok 75 néző. Vezette: Kovács N., Reisz P., Vadász Cs., MKOSZ ellenőr: Faidt M.

PVKS-Kronosz Kiadó – SMAFC-NYME 93-60 (25-14, 21-11, 22-22, 25-13)

SMAFC: Nagy 8/6, Karácsonyi 10/6, Berneczei 20, Török 17, Werner. Csere: Füzi 2, Papp, Vesztergom 3, Németh, Hollós, Polgárdy. Edző: Meszlényi Róbert

PVSK: Krnjajski 19, Popgyákunik 7/3, Antóni 19/6, Bíró 21/15, Kővágó 12. Csere: Mogyorósi 9/3, Sértő 3, Sütő 3/3. Edző: Juhász Olivér

Meszlényi Róbert: Ha késő estig játszunk egymással, akkor sem nyerünk.

Ezután a listavezető, és a bajnoki finálé egyik esélyesének számító Veszprém látogatott a Krasznai Ferenc Sportcsarnokba. A találkozónak egyértelműen a vendégek voltak az esélyesei, de az előző mérkőzésen tapasztalt küzdés nélküli játékon mindenképpen javítani akart a SMAFC-NYME. Balogh hosszú kihagyás után újra a kezdőben kapott szerepet.

Sajnos rosszul kezdett a hazai gárda, vagy úgy is mondhatjuk, hogy a Veszprém nagyon jól. Kezdetben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a negyed derekára azonban megrázta magát a VESC, amely Vertetics vezérletével ellépett a hazaiaktól (6-14). A negyed végére kialakult a tíz pont feletti differencia a felek között. A második negyedben szintén öt percig bírta a tartani tíz pont körüli hátrányát a SMAFC-NYME, majd a sokkal pontosabban kosárlabdázó vendégek közel 20 pontos előnyre tettek szert a nagyszünetre.

A második félidő már nem hozott izgalmakat, tartotta magabiztos előnyét Mérész Csaba csapata, majd mind a két oldalon a cserék kaptak több lehetőséget. A vereség ellenére küzdöttek becsülettel a soproniak.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 5. forduló. Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok 75 néző. Vezette: Tóth K., Esztergályos R., Németh A., MKOSZ ellenőr: Forrai S.

SMAFC-NYME – Hoya-Pannon Egyetem Veszprém 54-75 (15-27, 9-15, 10-17, 20-16)

SMAFC: Török 17, Balogh 6, Berneczei 20/6, Werner 5/3, Karácsonyi. Csere: Nagy 2, Németh 2, Papp, Polgárdy, Vesztergom 2. Edző: Meszlényi Róbert, Horváth József

VESC: Takács 6, Körtélyesi 20/3, Novák 6, Kámán 22/9, Vertetics 12. Csere: Sipos 5/3, Simon 1, Kováts 3/3, Oltárczy, Blaskovits, Májer, Herbel. Edző: Mérész Csaba.

Meszlényi Róbert: Gratulálok a Veszprémnek, jelenleg ennyivel jobb csapat nálunk.

Ezután egy idegenbeli fellépés következett az elmúlt év/évekhez képest talán meggyengült Tehetséges Fiatalok-Budapest otthonában. Mehmedovic Merim edző tanítványait azért így sem kell félteni, hiszen a fővárosiak agresszív játékstílusa mit sem változott idén sem.

Ezúttal jobban kezdett ellenfelénél Meszlényi Róbert együttese, amely Balogh és Nagy révén 0-4-el nyitott. A lendület viszont ezúttal is csupán 5-6 percig tartott. Werner távolijával ugyan még kapaszkodott a SMAFC-NYME (9-7), ezután viszont a TF-Budapest akarata érvényesült (23-14). A folytatásban kezdetben állandósult a tíz pont körül különbség a csapatok között, az utolsó percekre azonban megint „elfogyott” a soproni csapat, megnyugtató előnnyel vezettek a hazaiak a nagyszünetben (46-29).

A második félidőben visszajött már többször is tíz pontra a vendég gárda, ennél közelebb viszont nem futotta az egyetemiek erejéből, akik a büntetőket ezúttal is pocsékul értékesítették (47%).

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 6. forduló. Budapest, Sport 11 Sportcentrum 75 néző. Vezette: Jurák K., Vida J., Bagi B., MKOSZ ellenőr: Bodrogváry I.

Tehetséges Fiatalok-Budapest – SMAFC-NYME 78-64 (23-14, 23-15, 15-17, 17-18)

SMAFC: Balogh 22/6, Török 6, Berneczei 7/3, Werner 3/3, Nagy 6. Csere: Karácsonyi 1, Füzi 13/9, Németh, Vesztergom 2, Polgárdy 4, Papp. Edző: Meszlényi Róbert

TF-Budapest: Beák 23/9, Szobi 18, Buzás 10/6, Tóth 10. Csere: Debreceni 6, Kerkai 7/3, Mácsai 4, Bihari. Edző: Mehmedovic Merim

Meszlényi Róbert: Jól küzdöttünk, ez ma ennyire volt elég. Az első félidőben buta hibákat követtünk el, a második félidőben viszont már elfogadhatóan kosárlabdáztunk.

Újra hazai pályán, ám ezúttal egy könnyebb ellenfél várt a SMAFC-NYME-re az NBI/B 7. fordulójában. Ugyan a Bonyhád együttese az elmúlt két NBI-es szezon bajnoka volt, nyáron jelentős változások történtek a keretben és a győzelem reális cél lehetett Baloghék számára.

Somogyfoki és Tömösváry pontjaival bekezdett a vendég csapat, 0-5-re vezettek a vendégek már az első perc végén. Török, Balogh, majd Berneczei is megvillantak a túloldalon, magához tért a SMAFC-NYME. Olyannyira, hogy két percig nem talált a gyűrűbe a Bonyhád. Pár percre állandósult a 4-5 pontos hazai vezetés, ám a negyed végét ezúttal sem bírta fejben a soproni együttes, egy pontra zárkózott a vendég csapat. A hullámvölgy „kitartott” a második negyedben is, de nem esett össze az egyetemi csapat. A Bonyhád tartotta 2-3 pontos előnyét, jórészt Somogyfoki és Jilling kosaraival. Hazai oldalon Berneczei és Karácsonyi büntetői tartották életben a SMAFC-NYME-t. A nagyszünetre új erőre kapott a házigazda, amely Balogh és Berneczei révén fordított is (36-33).

A játék képe nem változott az előző etaphoz képest: jobban kezdtek a tolnaiak, de a SMAFC-NYME nem engedte meglépni ellenfelét (49-49). Az utolsó percekben pedig ezúttal is fordítani tudott Meszlényi Róbert csapata Balogh és Karácsonyi dupláival. A záró negyed nagy izgalmakat és hullámzó játékot hozott. Percről percre változott a vezető csapat kiléte. 65-65-ös állásnál és egy perccel a vége előtt Berneczei dobott távolit, amire vendég időkérés után Tömösváry válaszolt egy duplával. Ezután a soproniak támadhattak, ráadásul kétszer is volt lehetőségük a pontszerzésre, ami azonban nem sikerült. Az ellentámadásból ha kissé szerencsés momentumok után is, de Hegedűs betalált középtávolról, ezzel eldöntve a találkozót.

A SMAFC-NYME kezében volt a lehetőség, mégsem tudott élni vele. Ennek ellenére reméljük, hogy tanult a vereségből az együttes.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 7. forduló. Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok 100 néző. Vezette: Horváth A., Németh S., Földesi Á., MKOSZ ellenőr: Major Gy.

SMAFC-NYME – Metal-Work Bonyhádi KSE 68-69 (22-21, 14-12, 21-18, 11-18)

SMAFC: Balogh 17/3, Török 8, Berneczei 19/3, Werner 3, Karácsonyi 8. Csere: Nagy 9, Németh 2, Füzi 1, Vesztergom 1, Polgárdy. Edző: Meszlényi Róbert, Horváth József

Bonyhád: Jilling 13/9, Tömösváry 12/3, Kovács 2, Somogyfoki 16, Adebayo 3/3. Csere: Hegedűs 16/6, Gébert 5, Juhász 2, Rippert. Edző: Rutkai Péter

Meszlényi Róbert: Nagy esélyt szalasztottunk el, kezünkben volt a meccs. A végjátékokban jobban kell koncentrálnunk.

Újra a fővárosban, ezúttal a rutinos játékosokkal idén teletűzdelt Vasas otthonában lépett pályára a SMAFC-NYME.

A találkozót leginkább a pécsi, idegenbeli mérkőzésre lehet hasonlítani azzal a különbséggel, hogy ezúttal próbált küzdeni a SMAFC-NYME, de semmi sem jött össze neki. A Katonra-Faragó-Garamvölgyi trió által vezetett Vasas-Akadémia nem sok esélyt adott ezen az estén a soproniaknak, akiknél ezúttal is Balogh és Berneczei nyújtott elfogadható teljesítményt.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 8. forduló. Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum 75 néző. Vezette: Gaál I., Bátovszky Zs., Nepp L., MKOSZ ellenőr: Schaffer B.

Vasas-Akadémia – SMAFC-NYME 93-66 (22-16, 26-14, 22-22, 23-14)

SMAFC: Balogh 23/3, Török 2, Berneczei 14, Werner 6, Nagy 8. Csere: Füzi 9/3, Németh 4, Karácsonyi, Papp. Edző: Meszlényi Róbert

Vasas: Surmann P. 6, Garamvölgyi 14, Katona 13/3, Faragó 12/9, Andrássy 15/3. Csere: Zsemlye 5, Kiss 8, Boros 8, Surmann G. 6, Kozma, Nshimba 6. Edző: Sárosi Bulcsú, Tóth Károly

Meszlényi Róbert: 26 eladott labdával nem lehet meccset nyerni.

A SMAFC-NYME a Bonyhád után egy újabb, papíron legyőzhető ellenfelet fogadott a Krasznai Ferenc Sportcsarnokban a Bajai Bácska FKE személyében a 2015-ös év utolsó mérkőzésén.

Változatos, igazi közönségszórakoztató mérkőzésen azonban ezúttal is alulmaradt ellenfelével szemben Meszlényi Róbert csapata, és szintén a végjátékban kapituláltak az egyetemiek.

Az egész első félidő nagyon hullámzóan telt, hol az egyik, hol a másik csapatnak voltak jobb periódusai, de a legnagyobb különbséget mégis a Baja tudta kiharcolni a nagyszünetre (39-45). A SMAFC-NYME-t Balogh, Karácsonyi, Berneczei és Werner pontjai tartották életben, míg a vendégek részéről Délity, Ágfalvi, valamint Katyanszki és Mándity voltak eredményesek.
A második félidő elején két perc alatt fordítottak a hazaiak, de kapaszkodtak a vendégek. Olyannyira, hogy a harmadik negyed utolsó percében már ismét náluk volt az előny (60-63). Futott az eredmény után az egyetemi együttes, két perccel a vége előtt sikerült is egalizálniuk Baloghéknak két alkalommal is, de az utolsó másfél percet ezúttal sem bírta fejben a Meszlényi-legénység.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 9. forduló. Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok 75 néző. Vezette: Tóth K., Esztergályos R., Németh A., MKOSZ ellenőr: Németh Cs.

SMAFC-NYME – Bajai Bácska FKE 75-84 (22-20, 17-25, 21-18, 15-21)

SMAFC: Berneczei 19/3, Balogh 28/9, Werner 8, Karácsonyi 10/3, Török 2. Csere: Nagy 2, Füzi 6, Németh, Papp. Edző: Meszlényi Róbert, Horváth József

Baja: Ágfalvi 20/3, Nagy 9, Délity 13/9, Katyanszki 16, Fehér. Csere: Braun 1, Mándity 15, Szabó 4, Pálkerti 6. Edző: Hosszú István

Meszlényi Róbert:  A Bonyhád elleni mérkőzéshez hasonlóan ezúttal sem bírtuk a végjátékot fejben, a jövőben ebben kell sokat fejlődnünk.