Szép győzelem idegenben

7-0-al kezdtek a hazaiak, közte egy triplával. A SMAFC-NYME – az előző mérkőzéstől eltérően – ezúttal bent ragadt az öltözőben, miközben a házigazda már tíz pont körüli előnyre tett szert köszönhetően Czakó ponterős játékának (21-10).

Amilyen rosszul kezdte az első negyedet Barlai Tamás csapata, olyan jól kezdte a másodikat. Jávor, Török és Szála pontjaival egy 8-0-t repesztett a soproni alakult, rögtön nyílt lett a találkozó. A nagy rohanás sokat kivett a vendégekből, amit a Veszprém Sipos és Takács kosaraival ki is használt, szűk tíz pontosra növelve a hazai előnyt (28-21). Nagy és Jávor két triplája, valamint Nagy kétpontos kosara visszahozta a meccsbe a SMAFC-NYME-t, először vezettek a nyugati együttes (28-29). Hullámzó volt a játék, hol az egyik, hol a másik csapat kapta el a fonalat, a nagyszünetre minimális soproni vezetést mutatott az eredményjelző (34-35).

A harmadik negyed elején fej-fej mellett haladtak a felek, a Veszprém Takács büntetőivel, a SMAFC-NYME Nagy és Berneczei dupláival tartotta meccsben csapatát (38-39). A Nagy-Berneczei-Jávor trió egy 7-0-át produkálva tíz pont fölötti előnyhöz juttatta a SMAFC-NYME-t. A házigazda pontatlan volt a büntetővonalról, csak Gáll távoliját lehetett feljegyezni (46-62). Az utolsó három percet viszont szinte átaludta a vendég együttes, a Veszprém fokozatosan faragta hátrányát, Berneczei 5 pontja is kellett, hogy látótávolságon kívül maradjon a Sopron (61-67).

A záró etap elején ismét leblokkolt a vendég alakulat. Egy 9-0-val fordított a Veszprém, amelyből Gáll 6 egységet vállalt magára. Továbbra sem tudta felvenni a ritmust a SMAFC-NYME, Bali pontjaival viszont nem is igazán szakad le ellenfeléről Barlai Tamás együttese (78-73). Az utolsó percek azonban már a vendégekről szóltak, Berneczei nem tudott hibázni, miközben veszprémi oldalon csak egy távoli kosárra futotta, így egy hullámzó mérkőzésen 84-81 arányban a SMAFC-NYME daidalmaskodott.

MEFOB mérkőzés nyugati csoport, 13. forduló. Veszprém, Vetési Albert Gimnázium 50 néző.  Vezette: Prieger M., Balassa G.

Pannon Egyetem VSC – SMAFC-NYME 81-84 (21-10, 13-25, 27-32, 20-17)

SMAFC: Berneczei 30/15, Nagy 14, Jávor 12/12, Szabó 4, Török 4. Csere: Szála 8, Bali 12/3. Edző: Barlai Tamás

PE VSC: Sipos 14/6, Gáll 21/3, Novák 8, Czakó 24, Takács 14. Edző: Petőfi Áron

Barlai Tamás: Az első negyedben megint bent ragadtunk az öltözőben, de a középső kettőben el is dönthettük volna a magunk javára a mérkőzést. A negyedikben már főleg a küzdés dominált, és amikor kellett mindig érkezett egy kis plusz, hogy meglegyen a győzelem.