Tisztes helytállás Vásárhelyen

A Vasas elleni félbeszakadt mérkőzés után Hódmezővásárhelyre látogattak Baloghék a rájátszás 5. fordulójában. A soproniak közül ezúttal többen is hiányoztak, mindössze 9 játékossal utazott el Barlai Tamás csapata idegenbe.

Esélyeshez méltón kezdtek a hazaiak, olyannyira, hogy a soproniak percekig nem találtak a gyűrűbe (8-0). Agresszívan védekeztek a vásárhelyiek, sok eladott labdába és pontatlan dobásba „kergetve” ezzel a SMAFC-NYME játékosait. Balogh és Csaplár-Nagy révén lassan kezdett magára találni Barlai Tamás együttese, de így is maradt a 10 pont fölötti különbség a felek között (25-12).

A második negyedben a cseréknek köszönhetően magára talált védekezésben és támadásban is a soproni alakulat. Nagy, Jávor és Kovács Gergely is bravúros kosarakat szereztek, ezek kicsit meg is zavarták a vásárhelyieket. Balogh ismét hozta a tőle már-már megszokott extra kosarakat, amivel sikerült 10 alá csökkenteni a hátrányt. A rutinos Vas azonban a szépen kijátszott hazai figurák végén rendre betalált, így nem sikerült látótávolságon belülre kerülnie a soproniaknak (39-31).

A második félidő az elsőhöz hasonlóan indult, nagyobb lendülettel kezdett a Vásárhely. A soproni eladott labdák után könnyű kosarakat szereztek Rostásék, akik a támadólepattanókat is rendre megszerezték. Czibere és a rutinos Nyilas kívülről is betaláltak, amivel lassan 20 pontra hízott a hazai előny (60-42). A hosszabb kispad nyújtotta előnyt nagyon jól kihasználta Dr. Elek András, a vásárhelyiek pedig éltek is a lehetőséggel. Az záró negyed előtt pár pontot le tudtak faragni a hátrányból Baloghék.

A végére összeszedte maradék erejét is a foghíjas soproni csapat. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen több ízben is labdát szereztek a vendégek, de a hazai dobások sem ültek igazán. Jávor, Karácsonyi és Balogh ponterős játékával egy 14-1-es rohamot produkált a SMAFC-NYME, 63-60-nál pedig kénytelenek voltak időt kérni a hazaiak. Jót tett a rövid kényszerszünet a Vásárhelynek, amely a rutinos Vas vezérletével eldöntötte a találkozót. Bár az utolsó percben 4-5 pont volt közte, gyakorlatilag végig vezetve nyerte meg a találkozót a Hódmezővásárhely a SMAFC-NYME ellen.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – rájátszás, 5. forduló. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok 300 néző. Vezette: Dr. Varga Z., Lövész Cs., Borgula Gy., MKOSZ ellenőr: Farkas Z.

EnterHód-Vásárhelyi KS – SMAFC-NYME 83-76 (25-12, 14-19, 23-15, 21-30)

SMAFC: Csaplár-Nagy 7, Balogh 11/3, Kovács B. 5, Jávor 18/9, Karácsonyi 18/6. Csere: Nagy 12/6, Kovács G. 5/3, Dobrovics. Edző: Barlai Tamás

Vásárhely: Czibere 13/12, Vas 11, Gruda 6, Varga 12, Vejinovic 9/3. Csere: Mócsai 2, Nyilas 5/3, Kukla 14/6, Rostás I. 9, Rostás G. 2. Edző: Dr. Elek András, Utasi Gábor

Barlai Tamás: Fordulatos mérkőzésen, tartalékos csapattal tisztes helytállást produkáltunk.