A végén megint nem ment

A vasiaknál center poszton akadtak hiányzók, a soproniak kerete gyakorlatilag teljes volt.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, a hazaiak a támadólepattanók megszerzésében kezdettől fogva jeleskedtek, míg soproni részről ezúttal is sok volt az eladott labda. Karácsonyi és Balogh büntetőivel így is vezetett a SMAFC-NYME (6-8). Hódi és Tóth palánk alatti játékával azonban már a Falco II-nél volt az előny a 8. percben (13-11), Balogh bravúros kosara után mégis sikerült egálra hozni a derbit az első tíz perc után.

A folytatásban egyre jobban összeállt a SMAFC-NYME védekezése is, Török, Balogh és Vesztergom vezérletével meglépett ellenfelétől Barlai Tamás együttese (16-24). Sőt, Török újabb szép duplájával már tíz volt a csapatok között, de Bagó és Tóth zsinórban szerzett 5 pontjával hamar megfelezte hátrányát a hazai csapat (21-26). Az utolsó percben is meg tudta tartani előnyét a SMAFC-NYME, köszönhetően annak, hogy távolról nem célzott túl jól Váradi Attila gárdája. A 30-33-as félidei eredmény is jelzi, hogy nagy közdelem volt a pályán és sok volt a pontatlan dobás is.

Úgy indult a második félidő, ahogy az első is. A SMAFC-NYME ismét az öltözőben ragadt, nem tudta felvenni a ritmust a vendégcsapat. Hódi és Bagó dupláival egy 8-0-al nyitott a Falco. Török törte meg a vendég kosárcsendet, Balogh távolija után pedig már újra fej-fej mellett voltak az együttesek (38-38). Németh és Popgyákunik révén már távolról is betalált a hazai gárda, sikerült is közel tíz pontos előnyre szert tennie a házigazdának (49-41). Török és Balogh kosaraival kapaszkodott a SMAFC-NYME a záró negyed előtt (54-50).

Balogh triplája és Török büntetői nyitották a záró etapot, fordított a soproni együttes. Ezek után percről percre, támadásról támadásra változott a vezető csapat kiléte. A hazaiak továbbra is távolról próbálkoztak, míg a vendégek inkább palánk alatt próbálták érvényesíteni akaratukat (60-59). Az utolsó két perce azonban ezúttal is elfogyott a SMAFC-NYME, a hazaiak pedig magabiztosan büntetőztek és összességében megérdemelten nyertek. A vendégek sorsát ezúttal is megpecsételte a sok eladott labda.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 20. forduló. Szombathely, Sugár úti  Sportcsarnok 50 néző. Vezette: Török R., Horváth A., Németh S., MKOSZ ellenőr: Major Gy.

Falco II. – SMAFC-NYME 72-63 (13-13, 17-20, 24-17, 18-13)

SMAFC: Balogh 23/6, Török 16, Nagy, Karácsonyi 4, Csaplár-Nagy 6. Csere: Vesztergom 8, Szekeres, Szabó 2, Jávor 2, Berneczei 2, Szlávik. Edző: Barlai Tamás

Falco: Bazsó 13, Hódi 11/3, Tóth 17/9, Bagó 8, Simon 3/3. Csere: Popgyákunik 8/6, Németh 9/9, Galambos, Kozma, Gábor 3/3. Edző: Váradi Attila, Kéri Péter

Barlai Tamás: Egy fizikális mérkőzésen 30percig elfogadhatóan játszottunk, majd a 4.negyedben jöttek megint a hibák, a rengeteg eladott pedig megpecsételte a sorsunkat.