A végjátékban megint nem ment

Az NBI/B 15. fordulójában a SMAFC-NYME a közvetlen rivális Oroszlányi SE Lions csapatához látogatott. Az őszi mérkőzésen a soproniak izgalmas mérkőzésen 72-70 arányban diadalmaskodtak.

A soproniaknál ezúttal Herczeg és Szlávik hiányzott a csapatból, de a túloldalon sem volt teljes a keret. A rutinos Kiss Kornélt volt kénytelen nélkülözni Kovács Nándor.

Balogh kosár+büntetős akciójával indult a találkozó, amelyre Tanács egy triplával felelt. Idegesen játszott mind a két együttes, amely sok hibát is eredményezett. Ennek ellenére a SMAFC-NYME járt előrébb, amely védekezésben és támadásban is magabiztosabbnak bizonyult ellenfelénél (10-17).

A második negyed elején tartotta korábban megszerzett előnyét Barlai Tamás csapata, majd Ughy két gyors akciója után máris látótávolságon belülre került az OSE (17-20). Nem estek kétségbe a vendégek, akik Balogh és Berneczei révén egy 13-0-s etapot produkáltak, ezzel sikerült megnyugtató előnyt is szereznie a SMAFC-NYME-nek (17-33).Vukolic és Burai büntetőkkel tartotta meccsben az OSE Lions-t, amely 7 pontosra csökkentette hátrányát a gödörbe kerülő soproniakkal szemben (30-37).

A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, hazai részről Hajmásy villant meg többször, míg vendégoldalon jobban megoszlottak a pontok. Hullámzó volt a játék, hol az egyik, hol a másik csapatnak jött ki jobban a lépés (47-54). Az utolsó percek a büntetőzésről szóltak, a SMAFC-NYME és az OSE Lions is 50%-al célzott a büntetővonalról a mérkőzés ezen szakaszában (49-57).

A záró etap első két percében úgy tűnt, hogy tudja tartani korábban megszerzett előnyét a soproni alakulat. A hazaiak Ughy és Rados révén azonban egy 12-0-át repesztettek, amivel a vezetést is átvették. Hiábavalónak bizonyult a vendégek időkérése is. A 35. percben „kapcsolt” a SMAFC-NYME, amely Csaplár-Nagy, Balogh és Karácsonyi kosaraival 4 ponttal ellépett ellenfelétől (64-68). Rados duplájával és Vukolic távoli kosarával azonban már ismét a hazaiaknál volt az előny (69-69), de Karácsonyi triplájával fordított a vendég gárda. Tanács 4 pontjára Csaplár-Nagy kettővel válaszolt, egál volt a mérkőzés (73-73). A rendkívül izgalmas utolsó percben az OSE a vezetésért támadhatott, de hibázott a házigazda. Berneczei palánkos duplájával 1,2 másodperccel a vége előtt megszerezte a vezetést a SMAFC-NYME. Időt kért az OSE, az oldalbedobás után pedig hibázott a soproni védelem, Ughy kezébe került a labda, aki szerencsés hárompontos kosarat szerzett, így 76-75 arányban megnyert a mérkőzést a hazai csapat.

Az idei szezonban nem ez volt az első alkalom, hogy az utolsó percben bukott el a SMAFC-NYME. A vereségtől – és az utolsó tíz perctől – függetlenül viszont voltak kifejezetten jó megoldások a soproniak játékában, ezekre kell alapozni és dolgozni tovább. Mivel nagyon szoros a középmezőny, annak örülhet az egyetemi együttes, hogy a pontkülönbséget tekintve jobban áll az OSE Lions ellen.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 15. forduló. Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok 250 néző. Vezette: Hervay T., Gaál I., Goda L., MKOSZ ellenőr: Schaffer B.

Oroszlányi SE Lions – SMAFC-NYME 76-75 (10-17, 20-20, 19-20, 27-18)

SMAFC: Csaplár-Nagy 8, Balogh 24/3, Karácsonyi 12/3, Szabó 2, Török 2. Csere: Berneczei 15/3, Nagy 7/3, Vesztergom 5, Jávor. Edző: Barlai Tamás

OSE: Tanács 21/3, Hajmásy 16/6, Burai 2, Ughy 17/6, Vukolic 14. Csere: Kiss Ká. 2, Magyari 2, Túri, Gorzsás, Keller 2. Edző: Kovács Nándor

Barlai Tamás: A mérkőzés 40 percig tart. Megint kiengedtünk a kezünkből egy megnyert meccset és a végén az ellenfélnek volt a nagyobb szerencséje.