Van még mit javítani

2014. szeptember 11-én csütörtökön a Falco-KC Szombathely U-23-as együttesével játszott felkészülési mérkőzést Barlai Tamás csapata a soproni Krasznai Ferenc Sportcsarnokban. Az egyetemieknél Vesztergom hiányzott, azaz szinte teljes kerettel tudott kiállni a SMAFC-NYME.

Nem kezdtek megilletődötten a tapasztalt Váradi Attila által vezetett vasi fiatalok. A találkozó elejétől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, hazai oldalon Csaplár-Nagy és Török, míg vendég részről Németh és Takács voltak veszélyesek a gyűrűre. Az első negyed végére három pontos előnybe került a Falco.

Karagity és Tóth vezérletével közel tíz pontosra növelte előnyét Váradi Attila gárdája. A vendégek kemény, határozott védekezésével nem tudott mit kezdeni a soproni együttes, Bagóék pedig támadásban is szép megoldásokkal rukkoltak elő (24-32). A félidőre Berneczei és Szekerres pontjaival sikerült öt pontra felzárkóznia a hazaiaknak.

A harmadik negyedet – magához képest – jó kezdte a Barlai Tamás együttese, amely Török, Csaplár-Nagy és Karácsonyi dupláival, valamint Szlávik távolijával egy 10-0-s rohamot produkált. Sikerült is megfordítani a mérkőzést (44-39) a kissé fáradtnak tűnő szombathelyiekkel szemben. Amilyen jól indult a harmadik negyed eleje a soproniak szempontjából, annyira rosszul is végződött. Ismét több buta hiba és eladott labda jellemezte az egyetemiek játékát, a Falco ezt kihasználva egálra hozta a derbit.

A záró etap elején kezdetben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd úgy tűnt, hogy a vendégek eldöntik a találkozót (52-57). Barlai Tamás csapata azonban összekapta magát és ismét döntetlenre állt a két együttes (59-59). Az utolsó percekben a rutinos Bálint – Csaplár-Nagy kettős, valamint Jávor pontjainak köszönhetően egy ponttal vezetett a SMAFC-NYME. 2,3 másodperccel a vége előtt még támadhatott Váradi Attila együttese, de nem sikerült kosarat szereznie a Falconak. A vége 71-69.

Bár nem készült statisztika a mérkőzésről, az azonban világosan látszik, hogy van még hova fejlődnie a SMAFC-NYME-nek védekezésben és támadásokban egyaránt. A fiatal szombathelyieknél sem volt mindig minden tökéletes, ugyanakkor egy szimpatikus együttes mutatkozik majd be az NBI/B nyugati csoportjában.

Felkészülési mérkőzés – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok 50 néző. Vezette: Boros T., Kulcsár T., Hernicz B.

SMAFC-NYME – Falco KC Szombathely U-23 71-69 (16-19, 16-18, 17-12, 22-20)

SMAFC: Balogh 7, Karácsonyi 2, Csaplár-Nagy 15, Török 13, Szlávik 3/3. Csere: Nagy 2, Jávor 8, Szabó 4, Berneczei 8, Bálint 4, Szekeres 3, Herczeg 2. Edző: Barlai Tamás

Falco: Kovács 10/3, Popgyákunik 2, Bagó 11, Karagity 11/3, Tóth 10. Csere: Kozma 4, Mészáros 5/3, Galambos 3/3, Németh 7/3, Takács 4, Bereczki. Edző: Váradi Attila

Barlai Tamás: Sokkal keményebb védekezésre van szükség, amikor ez megvolt, a támadójátékunk is ritmusosabbá vált.