Vereség az első edzőmeccsen

Egy hónap elteltével lejátszotta első felkészülési mérkőzését a SMAFC-NYME NBI/B-s férfi kosárlabdacsapata. A soproniak a megyei rivális Széchenyi Egyetem Győr együttesével mérkőztek meg a megyeszékhelyen. Barlai Tamás együttese augusztus 4-én kezdte a felkészülést, így időszerű volt az első edzőmérkőzés is Baloghék számára. A győriek új csarnoka még nem készült el teljesen, így az egyetemi csarnok régi épületében került sor a találkozóra.

A SMAFC-NYME négy rutinos játékosát volt kénytelen nélkülözni, hiányzott Szlávik, Bálint, Vesztergom és Herczeg. A győrieknél a rutinos Gombás-Horváth-Papp triót egészítették ki a fiatalok, akiket a frissen kinevezett szakvezető, az MTK-Törökbálint együtteséből leszerződtetett Molnár István irányított Csaplár-Nagy Ervin mellett.

Az „öltözőben maradtak” a soproniak, öt perc elteltével 13-2-re vezetett a házigazda, amely alig hibázott dobást. Péterfai és Horváth volt elemében az első percekben, miközben a soproniak dobásokig eljutottak ugyan, de pontatlanul céloztak. A negyed végére, bár többé-kevésbé felvette a ritmust Barlai Tamás csapata, Balogh és Karácsonyi pontjai is kevésnek bizonyultak, így maradt a magabiztos győri vezetés.

A második negyed az első ellentéte volt, ezúttal a soproniak kapták el a fonalat. A jó védekezés mellé jó támadójáték párosult, és egy 12-0-val öt pontra zárkózott a SMAFC-NYME (35-30). Sajnos a félidő előtt a rutinos Horváth vezérletével visszaállt a tíz pont körülii különbség a csapatok között, a hazaiak könnyű labdaszerzések után szereztek kosarakat (41-32).

A szokásokkal ellentétben ezúttal három perces szünet volt a két félidő között. Hullámzó volt a játék a harmadik negyedben, hol az egyik, hol a másik együttesnek voltak jobb pillanatai. Soproni részről Csaplár-Nagy és Török, győri részről pedig eloszlottak a pontok. A fiatal Török triplájával került tíz ponton belülre az utolsó tíz perc előtt a SMAFC-NYME.

A záró etapban sem változott a játék képe. A negyed közepén a Győr húzott el a soproniaktól és már majdnem húsz pont volt a felek között. A játékrész vége azonban a soproniaké volt, Jávor és Berneczei kívülről is betaláltak, de ez is kevésnek bizonyult. A vége 69-61-lett, első edzőmérkőzésnek maximálisan megfelelt a SMAFC-NYME számára.

Nyilvánvaló, hogy van még min dolgoznia Barlai Tamás együttesének, de a bajnokság rajtjáig még hátra van négy hét. Az mindenesetre látszik, hogy az új játékosok közül Szabó Norbert, Török Balázs és a fiatal Szekeres Zalán is be tudtak illeszkedni új csapatukba. A hátralévő időben elméletileg megfelelően fel tudnak majd készülni az egyetemiek a 2014/2015-ös bajnoki rajtra, további edzőmérkőzések pedig folyamatosan szervezés alatt állnak, többek között a Falco U-23-as együttesével és az osztrák Mattersburg-al is.

Felkészülési mérkőzés – Győr, Egyetemi Kiscsarnok 50 néző. Vezette: Kulcsár T., Kovács-Nagy E.

Széchenyi Egyetem Győr – SMAFC-NYME 69-61 (29-15, 12-17, 12-12, 16-17)

SMAFC: Csaplár-Nagy 9, Balogh 6, Karácsonyi 12, Nagy, Török 11/3. Csere: Jávor 8/6, Berneczei 11/9, Szekeres 2, Szabó 2, Szála. Edző: Barlai Tamás

Győr: Gaál 11, Péterfai 8, Daru 4, Horváth 19/6, Papp. Csere: Gombás 8, Mlinyánszky, Erdész 2, Vida 1, Váli 2, Baruta 11/3, Bosnyák 3/3. Edző: Molnár István, Csaplár-Nagy Ervin

Barlai Tamás: Első felkészülési meccsnek jó volt, de ennek megfelelően sok hibával. Főleg védekezésben voltak szép dolgaink, a támadójátékunkon pedig még van idő csiszolni, bár egyre kevesebb. Örülök, hogy mindenki tudott játszani.