Vereség Pécsett

Az NBI/B csoportos férfi kosárlabda bajnokság nyugati csoportjának 8. fordulójában a PVSK-Kronosz Kiadó fogadta a SMAFC-NYME-t. A hétközi mérkőzésre a soproniak tartalékosan tudtak csak elutazni, hiányzott Balogh, Szlávik, Bálint, Herczeg és Vesztergom az egyetemiek keretéből.

Ritmustalanul és ötlettelenül kezdett a soproni gárda, sorra követték egymást az eladott labdák és a pontatlan dobások vendég oldalon. Délity vezérletével ellépett a PVSK, a negyed derekán 10-3 volt az eredmény. A SMAFC-NYME center poszton, Csaplár-Nagy és Török révén szerezte első kosarait, de ekkor már közel tíz pontos előnyre tett szert Czigler László csapata (18-9).

A második negyed elején magára talált a SMAFC-NYME. Kezdetben ugyan még Délity szállította a hazai kosarakat (26-15), de ezután főleg magas emberei révén egy 7-0-s rohanást produkált a soproni gárda és feljött négy pontra (26-22). Itt azonban „megállt a tudomány” a vendégek játékát illetően, Somogyfoki és Krnjajski Boris pontjaival egy 8-0-s etapot produkált a PVSK. Az ötlettelenül és időnként lélektelenül is kosárlabdázó vendégek sorra adták el a labdákat, ráadásul védekezésben sem sikerült maradandót alkotnia Barlai Tamás tanítványainak. A nagyszünet előtt így is sikerült tíz ponton belülre kerülnie a SMAFC-NYME-nek Jávor és Karácsonyi pontjaival (38-30).

A harmadik negyed Délity triplával indult, ami megfelelő alaphangot adott a folytatásra a hazaiaknak. Gyorsan visszaállt a csapatok közti tíz pontos különbség. Szabó zsinórban szerzett 5 pontja még reményt adott a SMAFC-NYME-nek (46-37). Ekkor következett egy 14-2-es széria, amikor is a soproniak újfent nem tudtak mit kezdeni a PVSK agresszív védekezésével (60-39). Jávor, Szekeres és Berneczei némiképp kozmetikáztak az eredményen a negyed vége előtt, amivel húsz ponton belülre került a SMAFC-NYME.

A záró etap tulajdonképpen már formalitás volt, a vendégeknek esélyük nem volt a fordításra. A védekezés mind a két oldalon fellazult, a nagy rohanásból pedig a PVSK jött ki jobban. Mind a két oldalon az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosok voltak pályán a végén. A PVSK rajt-cél győzelmet aratott és magabiztosan verte a tartalékos SMAFC-NYME-t, a vége 92-64.

NBI/B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés – 8. forduló. Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok 100 néző. Vezette: Kovács N., Maár G., Földi L, MKOSZ ellenőr: Bogárdi J.

PVSK-Kronosz Kiadó – SMAFC-NYME 92-64 (20-11, 18-19, 24-16, 30-18)

SMAFC: Csaplár-Nagy 10, Karácsonyi 6/3, Szabó 5, Török 13, Jávor 7/6. Csere: Berneczei 15, Nagy, Szekeres 4, Czeller, Bali 4. Edző: Barlai Tamás

PVSK: Czukor 9/3, Délity 36/27, Bíró 6, Somogyfoki 18, Sértő 1. Csere: Krnjajski 9, Berkics 5/3, Büki 8, Csák, Kis. Edző: Czigler László, Juhász Olivér.

Barlai Tamás: Profi időpontban, egy komplett dolgozó ötöst nélkülöző amatőr csapatunk amatőr hibákat vétett. Ennél sokkal több kell…